Aktualności

Rekolekcje wielkopostne: “Jezus w XXI wieku”

Zapraszamy na spotkania rekolekcyjne jakie odbędą się w Węgrowie w dniach 09, 16 i 23 marca o godzinie 16:00 na terenie Domu Gdańskiego (ul. Rynek Mariacki 11).

Oto rozpiska tematów poszczególnych spotkań:

 

SPOTKANIE 1  (09.03)

Bóg w XXI wieku – kto jeszcze w to wierzy?

Jakie podstawy ma współczesny ateizm? Czy musimy odrzucić rozum i naukę, jeżeli chcemy wierzyć w Boga? Co to jest argument kosmologiczny i dlaczego pozwala nam rozumowo przyjąć wiarę w istnienie Stwórcy? Czy Albert Einstein wierzył w Boga? Dlaczego jeden z czołowych ateistów uwierzył w Stwórcę?

 

SPOTKANIE 2 (16.03)

Biblia – czy można wierzyć tej starożytnej księdze?

W Biblii jest wiele nadzwyczajnych historii, czym więc różni się od mitologii egipskiej, greckiej czy rzymskiej? Jeżeli Biblia zawiera opisy nadnaturalnych historii, to czy jest wiarygodnym źródłem historycznym? Skoro Biblia była przepisywana przez tysiące lat, skąd mamy pewność, że nie została sfałszowana? Czy możemy mieć pewność, że Biblia jest prawdziwym Słowem Boga?

 

SPOTKANIE 3 (23.03)

Jezus w XXI wieku – jedyna nadzieja!

Czy Jezus istniał naprawdę? Czy w Ewangeliach opisane są bajki i legendy? Czy istnieją jakieś podstawy aby wierzyć w zmartwychwstanie Jezusa? Co dla nas – ludzi w XXI wieku – oznacza śmierć i zmartwychwstanie Jezusa z Nazaretu?

 

Zapraszamy!


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *